Anasayfa / Kitap İncelemeleri / Komutanlar ve Beyaz Kitap – Kitap İncelemesi

Komutanlar ve Beyaz Kitap – Kitap İncelemesi

Yakın tarihi anlatan muhteşem bir kitap olarak tarih kategorisinde edebiyatın son dönemlerdeki en çarpıcı kitaplarından birisi olarak öne çıkıyor.

Yakın geçmişte Ortadoğu konusuna sahip olan bu kitap ile tarih meraklılıkları ve Ortadoğu’ da yaşananlar ile yakından ilgili olan herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap olarak öne çıkıyor. Tarih alanında yayınladığı kitapları ile başarısını kanıtlamış olan Abdurrahim Küçük tarafından kaleme alınan bu kitap, Körfez Savaşı’na odaklanıyor.

 

Komutanlar ve Beyaz Kitap ile Körfez’in Geçmişi ve Bugünü

Saddam Hüseyin ile başlayan ve bugünde halen tüm hızı ile devam etmekte olan sürecin, Amerika’ nın demokrasi getirme oyununun da herhangi bir olumlu sonucu olmadığını konu ediniyor.

Sitemizin tarih kategorisi altında yer alan Komutanlar ve Beyaz Kitap isimli eser, son zamanlarda Türk edebiyatının tarih alanında en çok okunan ve en çok ilgi çeken eserlerinden birisi olarak öne çıkıyor.

Abdurrahim Küçük okuyucusunu Körfez Savaşı dönemine götürüyor ve bu büyük savaş sırasında aslında gerçekten bilinmeyen noktaları ve detayları gün yüzüne çıkarıyor.

Özellikle de bölgedeki bugünkü durumun oluşturduğu tabloyu daha iyi anlayabilme konusunda tarih meraklılarına son derece çarpıcı bilgiler sunuyor.

Emperyalizmin din, ırk ve mezhep gibi noktalarla herhangi bir işi olmadığını ve tek beslediği şeyin kan ve gözyaşı olduğunu en iyi ve en somut örneklerle anlatan bir kitaptır.

Sitemizin tarih kategorisi altında bulunan Komutanlar ve Beyaz Kitap isimli eser ile geçmişten günümüze Körfezin yaşamını öğrenebilme imkanına sahip olunabiliyor.

Yazar: Abdurrahim Küçük

Kitap: Komutanlar ve Beyaz Kitap

 ISBN: 6055476755

 Sayfa Sayısı: 312

 Yayın Yılı: 2014

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super