Anasayfa / İş Dünyası / Sosyal Medyadan Para Kazanmak Hakkında

Sosyal Medyadan Para Kazanmak Hakkında

sosyal medyadan para nasıl kazanılır
Sosyal medyadan para kazanmak hayal mi ?

Sosyal medyanın dünya üzerinde milyonlarca insan için vazgeçilmez bir alışkanlık haline geldiğine şüphe yok. Elinde akıllı telefonu olan birinin gün içinde saatlerini sosyal medya ile ilgilenerek geçirdiğine rastlamak hiç zor değil. Sosyal medyanın hayatımızda bu kadar büyük yer tutmasıyla birlikte paylaşım ve tartışma platformu olmanın ötesine geçmesi de uzun sürmedi.

Sosyal medyada popüler olan çok takipçili hesaplar üzerinden yürütülen reklam ve tanıtım kampanyaları, sosyal medyadan para kazanma kavramını da hayatımıza soktu. Firmaların popüler sosyal medya hesaplarının sahipleri ile iletişime geçerek marka ya da ürün adı kullanmadan, sadece çağrışım yapacak ifadelerle paylaşım yapmalarını istiyorlar ve o kişinin takipçileri üzerinde yarattığı sempatiyi kendi lehlerine kullanabiliyorlar.

Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır?

Örneğin Farsça tercüme işi ile ilgilenen bir kişi, twitter ve vine gibi sosyal medya hesaplarında paylaştıklarının çok beğenilmesiyle takipçi sayısının çığ hızıyla büyüdüğünü ve 100.000 takipçiyi aştıktan sonra da firmalardan teklifler almaya başladığını ifade ediyor. Aynı zamanda akademik tercüme de yapan bu kişi, şu an sosyal medya hesaplarında bu firmaların ürün ve hizmetlerine çağrışım yapacak ifadeler içeren paylaşımlarla farklı bir kazanç kaynağı edinmiş durumda. Arkadaşımız, sosyal medya üzerinden kazandığı paranın henüz geçimini sağlayacak miktarda olmadığını belirtse de; kimi zaman acil çeviri işlerinden çok bunaldığını ve her işi bırakıp tüm zamanını sosyal medyaya ayırmayı düşündüğü zamanlar olduğunu da sözlerine ekliyor.

Bunun gibi çok sayıda örnek, sosyal medyanın artık pek çok insan için kazanç kapısı haline geldiğini ispatlamaya yetiyor. Hatta gençler arasında sosyal medyada fenomen olarak zengin olacağını düşünenler bile yok değil.

Tabi bunun yanı sıra çeşitli yollarla organik takipçi kazanarak veya takipçi satın alarak sosyal medya hesaplarını büyütüp , belli bir seviyeye geldikten sonra bu hesapları satarak da sosyal medyadan para kazanmak hiç de zor olmuyor. Bunun için de diğer her işte olduğu gibi yoğun bir emek ve zaman harcamak gerekiyor. Fakat son zamanlarda bu sosyal medya hesaplarının satış rakamlarını görünce, bu emeğe ve çileye değdiğini düşünüyorum.

İnstagramdan Para Kazanmak

Özellikle Facebook ve Instagram hesapları ,sosyal medyadan para kazanmak isteyenler için birer nimet. Çünkü bir websitesi açmak istendiğinde bir yıl için ortalama en az 50 TL domain, 100 TL civarına da ortalama bir host almak gerekiyor. Ayrıca bu ücretleri her sene tekrar ödemek de cabası. İnstagramdan para kazanmak için ise bu başlangıç maliyetlerine katlanmak gerekmiyor. Sınırsız paylaşım özgürlüğünüz olduğu gibi tanıtımınızı da sıfırdan kurulan bir websitesinden çok daha rahat yapabilirsiniz.

Para kazanmak için seçeceğiniz yol hangisi olursa olsun, kararlılık ve sıkı çalışmanın ilk şart olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super