Anasayfa / Teknoloji / Toyota KIROBO Mini Arkadaş Robotu

Toyota KIROBO Mini Arkadaş Robotu

Toyota KIROBO Mini Robotu .. Muhtemelen daha önce daha çok Toyota’yı geçmiş zaman reklamlarındaki ” Benim Babam TOYOTA Gibi Adam” sloganıyla hatırlayıp, motoru sorunsuz japon arabalar olarak tanıyorsunuz. Ancak Toyota’nın farklı bir alanda size bir sürprizi var.

Yalnız yolculuklardan sıkılanlar, teknolojik oyuncakları sevenler ve koltuğunuzda oturacak 10 cm oyuncak bebek boyunda minik bir arkadaş isteyenler için iyi bir haberimiz var. Toyota sizin için bu alanda bugüne kadar yapılmış en iyi ürünü üretti. Dünyanın en büyük araba şirketi ilk defa geçen sene Tokyo Motor Show’da açıklanan bilgilere göre Kirobo Mini robotunu 2017 yılı içerisinde 39,800 Japon yeni yani yaklaşık olarak 400 dolardan satışa çıkaracak.

KIROBO Mini Robot Nedir ?

Kirobo Mini robot Toyota’nın geliştirdiği ve 2013 yılında uzaya gönderdiği Koichi Wakata adlı, ilk defa bir uluslararası uzay istasyonu yöneten robotun daha küçük versiyonudur. Dışında çıkarılıp takılabilen şık bir kılıfı olan robot masanızda ya da arabanızda oturarak da size eşlik edebilir. Kirobo Mini robotun tutumu daha mütevazı. Kamerası ve mikrofonu olan, sadece basit bir iletişim arkadaşı olarak tasarlandı. Web bağlantısı yapıp onunla konuştuğunuz zaman size cevap verebiliyor

Kirobo Mini Robot Oldukça Sevimli Görünüyor
Kirobo Robotumuz Pek Sevimli

Japonya’da artan yalnız yaşayan insan sayısından dolayı duygusal ve zekâsal olarak sevimli bir çocuk gibi tasarlandı. Tanıtım videosundan da anlaşılacağı üzere Toyota’nın pazarlaması Sharp’ın daha önceki şaşırtıcı şekilde benzer olan RoboHon telefonu ile aynı doğrultuda olacak gibi duruyor.(5 kat daha pahalı olması farkıyla). Yine videoda robotun iş,okul,araç gibi çeşitli alanlarda çocuklardan yaşlılara kadar her kesimden insan tarafından rahatlıkla kullanılabildiği görülüyor. Ayrıca robot hasta ve yaşlılara konuşacak birilerini bulma gibi psikolojik destekle yardımcı oluyor. Depresyonları engelleme konusunda da etkili olacağı umuluyor. Yani teknoloji ruhsal destek de vermeye başlayacak.

Toyota Kirobo Mini Robot Fiyatı

KIROBO Mini’nin yetenekleri kapsamı şu an için tam olarak açık değil, ama aylık 300 yen ($ 3 civarı) abonelik ücreti gerektiren bir akıllı telefon bağlantısı var. Özel bir yazılıma sahip robotun adı kibo, hope (umut) ve robot kelimelerinin birleşmesiyle oluşuyor. Yani adı umut robotu olacak. Akıllı telefondan uygulama yüklenebilecek olan robotun kafa hareket kabiliyetinin olması Japon teknolojisinin çoktan ulaştığı bir aşama. Toyota yeni Kirobo Mini robotunu bu haftalarda Tokyo’daki CEATEC ticaret fuarında sergileyecek ve Böylece biz de daha yakından tanımaya çalışacağız. 

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super