Anasayfa / Teknoloji / Türkiye’de İnternet Neden Yavaş? 2019

Türkiye’de İnternet Neden Yavaş? 2019

Türkiye’de İnternetin Yavaşlığının Nedenleri

Hepimizin ortak bir sıkıntısı internetimizin yavaş olmasıdır sebebi akk mi? internetimizin sınırlı olması mı? parayla almamız mı? bize interneti kimler dağıtıyor? bunun sebebi acaba ne?

Kafamızda deli sorular var gerçekten fakat cevaplar ve gerçek sorular çok farklı.

Aslında ilk olarak internetin hızını değilde interneti barındırdığımız yer bizim için çok önemli.Çünkü internetin yavaş olması bize her türlü sıkıntı çıkarıyor yükleme / gönderme / açma gibi bir çok sıkıntının tek adresi “İnternet yavaşlılığı”

Gelelim yavaş yavaş bu soruların cevaplarına

 

İnternetimizi Nereden Sağlıyoruz

İnternet dediğimiz teknoloji elden ele değişen bir teknolojidir, interneti farklı ülkeden almamız o ülkenin bize herşeyi yapacağı anlamına gelmez.Nasıl iş yerlerinde internetleri diğer bilgisayarlara kısıtlıyorsak alacağımız yerde bize interneti kısıtlar, Türkiye’nin şuan interneti nerden aldığına dair %100 şu ülkedir diye bir bilgi veya bir konuşma şuana kadar yapılmadı.Fakat internetin ana dağıtıcısı diyebileceğimiz tek ülke Amerikadır.Amerika dünyadaki bir çok ülkeye İnternet hizmetini veriyor ve bunun yanı sıra Türkiyeye’de verildiği bir zamanlar çok konuşulmuştu.

 

İnternetimiz sınırlı mı?

Arkadaşlar bu tamamen bizim devletimize bağlı birşeydir devlet isterse herkese MEB interneti vererek tüm illegal siteleri kısıtlayan yalnızca bilgi amaçlı kullanılan siteleri açarak interneti kısıtlayabilir fakat şükürler olsun ki devletimiz şuana kadar böyle bir girişimde bulunmadı.Bu nedenlede internetimiz şuanda kısıtlı değil yavaşlamasının sebebi kısıtlamak değil bu %100 bilgidir.

 

İnternetimizin yavaş olmasının nedenleri :

 

  1. Heryerde altyapımız çok sağlam değil hatlarda kopukluk olabilir diye bazı semtlerde / ilçelerde internetlerin hızı bilerek düşürülüyor.
  2. Semtin / ilçenin bulunduğu yerler çok fazla bina / iş yeri barındırıyorsa internet hızları gün içerisinde “ölü” denilecek kadar düşebilir
  3. Kotamızın olması ve kotanın dolduktan sonra hızımızın %50 – %75 gibi oranla düşmesi.
  4. Hatlarımızın ve baz istasyonlarımızın evlere uzak yerlerde olması
  5. Aldığımız internet limitlerinin kullanıma yetmemesi

bu ve bunlar gibi bir çok nedeni kendinizde çıkarabilirsiniz.

Umarız internetimiz en iyi yerlere kadar çıkabilir ve ülkemizde İnternet hakkında çok fazla sorun yaşamayız

Belli ki gelecekte de  en çok işe yarayan teknoloji İnternet olacak

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super