Anasayfa / Sağlık / Uykuya Hemen Nasıl Dalınır ?

Uykuya Hemen Nasıl Dalınır ?

Uykuya Hemen Dalmak hepimizin belli dönemlerde yaşadığımız başlıca sorunların başında gelmektedir.Stres , iş hayatındaki olumsuzluklar, ailevi faktörler vb. nedenlerle hemen hepimiz bu sorunu günlük hayatımızda oldukça sık yaşarız. Peki uykuya hemen dalmak için yapabileceğimiz şeyler var mıdır? Bu yazımızda bu konuyu irdeleyeceğiz ve Amerikan askerlerinin kullanmış olduğu bir yöntemle uyguya hemen dalmak bizim için artık hiç de zor olmayacak

  • Uykuya Dalma tekniği

Uykuya Hemen Dalmak İçin

Uykuya hemen dalmak için Amerikan ordusu’nun geliştirmiş olduğu bir çeşit taktik mevcut. Bu sayede 120 saniyede ( iki dakika) uykuya hemen dalabileceksiniz 

Gündelik hayatta uyku sorunu muhakkak ki önemli bir sorun teşkil ediyor . Ancak özellikle ordu gibi hayati faaliyetlerin yürütüldüğü kurumlarda bu sorun çok daha tehlikeli nedenlere yol açabilir. İkinci Dünya Savaşı’nda askerler neredeyse uyukusuzluk nedeni ile kendilerini vuracak duruma geldiğinde, Savaş öncesi Eğitim Birimi bu sorunu yok edecek bir teknik için çalışmaya başladılar ve bu sayede askerler uykuya hemen dalmak konusunda oldukça gelişim gösterdiler.

Dilerseniz bu süreci inceleyip uykuya dalmak için neler yapmamız gerekiyor yakından bakalım.

Uykuya Hemen Dalma Tekniği

Askerler uykuya hemen dalmak için sandalye üzerinde çalıştılar.Sürecin ilk aşaması yüzümüzü rahatlatmak. Kaşlarımızı çatmak veya dişleri sıkmak gibi eylemlerden kaçınarak kaslarımızı serbest bırakıyoruz.

Ardından omuzlara geçiyoruz. Omuzlarımızı mümkün olduğunca serbest bırakıp düşmelerini sağlıyoruzç Ve sonra kollarç JKollarımızı tamamen serbest bırakıp kucağımıza düşmelerini sağlşıyoruz. Ancak önce güçlü olan kolumuzu serbest bırakıp ardından diğer kolumuzun gücünü kesiyoruz.

Sonra sıra bacaklarımızda. Aynı işlemi bacaklar için uyguluyoruzç.. Kasıklardan başlayıp parmak uçlarımıza kadar bacaklarımızı serbest bırakıp kasılmaları mümkün olduğunca en aza indirmeye çalışıyoruz.

En önemli kısım ise kafamız. Kafamızı serbest bırakma zamanı. Burada önemli olan kafa kasları değil düşüncelerdir. Gün içerisinde ne yaşamış olursanız olun üz bir zemin düşünmeye odaklanmak bu aşamanın en önemli kısmıdır. Kafamızda hızlıca dönüp duran görüntüleri yavaşlatıp durdurmak bu işin püf noktası. Eğer başaramazsanız içinizden ok nere “Düşünme” diye tekrarlayıp durmanız ve aklınızdaki düşüncelerden soyutlanabilmeniz gerekmektedir.

ve sonuç

Bu yöntemle artık uykuya hemen dalabilecek, gün içerisinde ne yaşamış olursanız olun başta kaslarınızı sonrasında en önemli olarak aklınızı düşünceleri yavaşlatıp durdurabilirseniz uykuya hemen dalabileceksiniz. Tebrikler . Artık iki dakika içerisinde uykuya dalabilir , insanları canından bezdiren uykusuzluk problemi ile başa çıkabileceksiniz.

Eğer bu tekniği deneyip amacınıza ulaştıysanız yorum yaparak bizimle deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Hepinize iyi uykular.

2 Yorumlar

  1. Bilgiler icin tesekkurler. ben de ayni uykusuzluk sorununu yasiyorum ve bu yontemi dun denedim bir miktar yardimci oldu. Galiba bunu yaparken isigin cok az oldugu biryere gecmek gerekiyor

  2. Evet isiktan uzak durmanizda fayda var

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super

%d blogcu bunu beğendi: