Anasayfa / Kitap İncelemeleri / Yankılı Kayalar Kitap İncelemesi

Yankılı Kayalar Kitap İncelemesi

Annesini ve babasını kötü bir şekilde kaybeden Mehmet hayatta sadece kız kardeşi ile kaldıktan sonra kardeşini de alarak İstanbul’da yaşayan dayısının yanına yerleşmeye çalışır.

Farklı bir şehre alışmanın zorlukları ile karşı karşıya kalan Mehmet tek başına tüm zorluklara karşı göğüs germek zorunda kalır. Yankılı Kayalar daha sonra hikaye olarak Mehmet’in herkes tarafından takdir edilen bir karakter olması ile devam eder.

En büyük hayalleri arasında iyi bir okulda okuyarak doktorluk mesleğini öğrenmek olan Mehmet, mesleğini öğrendikten sonra eğitimini tamamlayarak köyüne geri dönerek yaşadığı köyündeki halka sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Hayallerimiz Ne Kadar Zor Olabilir?

İdealist bir aileden gelen köy çocuğu Mehmet bu ideallerine ulaşmak için yaptığı tüm fedakarlıklar, gösterdiği çaba ve kız kardeşi ile birlikte farklı bir şehirde farklı sorunlara karşı pes etmeden ve yılmadan verdiği mücadeleyi Yankılı Kayalar okurken Mehmet’in yerine yaşayacağınız bir hikayeyi konu alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen Yankılı Kayalar, Ahmet Yılmaz Boyunağa tarafından usta bir şekilde kaleme alınarak sizleri kitabın içine çekiyor ve hayatın zorlukları ile başbaşa bırakıyor.

Heyecan ve bilinmezlik ile dolu Mehmet’in hikayesini okurken Ahmet Yılmaz Boyunağa hakkında da gençlik yıllarının ne kadar zor geçtiğini anlayabileceğiniz bir kitap.

Soluksuz bir şekilde okuyacağınız Yankılı Kayalar hayatın zorlukları ile baş edebilme adına size çok şey katarken aynı zamanda karakterinizin duygusal yönünü ön plana çıkartmayı başarabilecek bir eserdir.

ISBN: 9752632073

Sayfa Sayısı: 112

Yayın Yılı: 2014

Yazar: Ahmet Yılmaz Boyunağa

Kitap: Yankılı Kayalar

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super